Krimuldas nov. Lēdurga, LV-4012,
Latvija

Tālrunis uzziņām 25549747,
info@ledurgasdendroparks.lv
 
 

Jaunumi

85781

Aizvadīta Valpurģu nakts Lēdurgas Dendroparkā
03.05.2018


Krimuldas novada Lēdurgas Dendroprakā 30. aprīlī norisinājās maģisks pasākums – Valpurģu nakts. Valpurģu jeb Mēness svētki ir diena pirmajā pilnmēnesī starp pavasara un vasaras saulgriežiem. Latviešu mitoloģijā ap šo laiku tika atzīmēti Ūsiņa svētki, kas simbolizē gaismu un pavasari. 


Lēdurgas Dendroparkā šis maģiskais pasākums norisinājās jau ceturto reizi un pulcināja interesentus no malu malām Viens no Valpurģu nakts mītiem ir, ka visā pasaulē viedās sievietes ir pulcējušās, lai uzlādētu savu enerģiju. Lēdurgas Dendroparkā dziedot un dejojot kūsāja tāda enerģija, ka naktī visā Latvijā zibeņoja vairāk kā desmit tūkstošu reižu.

Pasākumā apmeklētājiem tika dota iespēja apmeklēt burvestību salonu, zīlnieces un pareģes darbnīcu, izveidot savu gaismas lukturīti, paviesoties ezotērikas pasaulē, orientēties parka teritorijā, mest slotas mērķi un sasiet savu slotu. Pasākumu vadīja un apmeklētājus priecēja Lēdurgas folkloras kopa “Putni” Ilzes Kļaviņas vadībā. Vakara gaitā uzstājās Saulkrastu novada PA “Saulkrastu kultūras un sporta centra” mūsdienu deju grupas FRACTUS senioru grupa “Sandras kundzītes” un Lēdurgas jauniešu deju kolektīvs “Metieniņš”. Īpašs Valpurģu nakts pārsteigums, atbilstoši gaismas simbolizēšanai pasākuma laikā, bija ugunsšovs Alesh Walker vadībā.


Īpašs paldies Krimuldas novada pašvaldībai par šī pasākuma finansiālo atbalstu, kā arī visiem, kas iesaistījās šī pasākuma īstenošanā: Rūta Ločmele, Sarmīte Kauliņa, Māra Ozola, Ineta Eriksone, Madara Liepiņa, Kaija Briksone, Jānis Rubīns, Jāzeps Tretjuks, Alesh Walker, Sandra un Rolands Jurēvici, Indulis Aumeisters, Ināra Rubīna, Edgars Meiers, JDK “Metieniņš”, Saulkrastu deju grupas raganiņas un Lēdurgas Dendroparka vadītāja Ilze Rubīna – paldies par ieguldīto laiku un darbu, lai pasākums izdotos!

Uz tikšanos nākamajā Valpurģu naktī!Kontaktinformācija:

Madara Liepiņa

Komunikācijas projektu vadītāja

Krimuldas novada pašvaldība

Tālr. 25140635

madara.liepina@krimulda.lv

Foto: Gundars Kaminskis

 

Ielādēju...      Atpakaļ